Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson sõnas tänasel Riigikogu sügishooaja avaistungil, et uus hooaeg tõotab tulla pingeline ja tihe ning saadiku hinnangul võib valitsuse esimeseks sügiseseks tüliõunaks saada riigieelarve arutamine.

„Tänavune suvi oli ebatavaline, sest poliitiline pinge koalitsiooniosaliste vahel ei tahtnud kuidagi lahtuda. See annab head eeldused ka põnevaks sügishooajaks. Leian, et väga paljude Eesti elu edasiviivate võtmeküsimuste lahendamist on juba aastaid edasi lükatud ning tahaks loota, et ka koalitsioon hakkab aru saama vajadusest neile lahendusi otsida. Küsimused haldusreformist ja ka meie maksusüsteemi jätkusuutlikusest on liialt teravalt õhus, et neid eirata,“ sõnas Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

Simson jätkas: „Õige pea jõuab meie ette tuleva aasta riigieelarve ning traditsiooniliselt toob see endaga kaasa üsna pikki istumisi. Sel nädalal avaldatakse ka Eesti Panga majandusprognoos, mis jäädes alla oodatule, toob taas valusalt päevakorda selle, et tänasel koalitsioonil puudub programm majanduse elavdamiseks. See aga paneb järjest suurema pinge valitsusliidu väikepartnerite õlule, kellel on niigi raske leida õigustusi Reformierakonnaga valitsuses püsimiseks.“

„Keskerakond plaanib aga kindlasti ka omaltpoolt erinevaid seadusmuudatusi ellu viima asuda. Kui täna andsime sisse otsuseelnõu põllumeestele täiendava üleminekutoetuse maksmiseks, siis lähinädalatel võib oodata mitmeid teisigi seadusmuudatusi,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Te 53 474 246
[email protected]

Tagasiside