Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson edastas täna rahanduskomisjoni esimehele Remo Holsmerile kirja, milles Simson ärgitab komisjoni edasi menetlema keskfraktsiooni algatatud seadusmuudatust, millega vabastatakse erisoodustuse maksmisest need tööandja kulutused, mis on otseselt seotud töötaja või teenistuja spordiga tegelemise kulude katmisega ning seda kuni 500 euro ulatuses kalendriaasta kohta. Eelnõu läbis möödunud aasta juunis esimese lugemise ning seisab tänaseni komisjoni esimehe sahtlis.

„Vastavalt Riigikogu kodu- ja töökorraseadusele, võetakse eelnõu teiseks lugemiseks päevakorda vaid juhtivkomisjoni ettepanekul. Eelmises koosseisus ei näinud näiteks vastavasisuline eelnõu pärast esimese lugemise läbimist kordagi päevavalgust. Kui komisjoni esimees ei soovi teemaga edasi minna, siis ei ole opositsioonil suurt midagi teha,“ sõnas Kadri Simson.

Simson jätkas: „Häid ettepanekuid ei tohi aga ära kaotada vaid seetõttu, et nad on opositsiooni esitatud. Me teame, et taolist ideed on toetanud Eesti Tööandjate Keskliit. Samuti on ettevõtete liikumisharrastuse toetamise erisoodustusena käsitlemise lõpetamisele avaldanud toetust rahandusminister Sven Sester. On aeg eelnõuga edasi liikuda,“ sõnas rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Simsoni hinnangul aitab erisoodustuse kaotamine sportlikke eluviise senisest enam propageerida. Lisaks peaks paranema sporti harrastava töötaja tervislik seisund ning võime igapäevase eluga toime tulla. Kokkuvõttes võidavad nii riik, töötaja kui ka tööandja. Lisamaksu tuleb praegu tasuda, kui ettevõte soovib oma töötajate eest maksta näiteks rahvaspordiürituste osalustasu või ujulapääset. Investeering töötajasse läheb lisamaksu alla, samas kui investeering masinasse ei lähe. Keskerakonna eelnõu muudaks taolist olukorda.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
[email protected]
Tel 53 474 246

Tagasiside