Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsioon mõistab hukka õiguskomisjoni esimehe reformierakondlase Väino Linde käitumise, kes jättis Riigikogus eelnõu ettekandjana kohale ilmumata valitsuse algatatud päästeteenistuse seaduse eelnõu teisele lugemisele.  

„Reformierakonna saadik Linde lahkus viis minutit varem Riigikogu saalist ega ilmunud päästeteenistuse seaduse eelnõu teisele lugemisele,” ütles keskfraktsiooni esimees Ain Seppik.

„Tegemist on tahtliku ebaseadusliku käitumisega, mis häbistab kogu parlamenti.”

Seppiku sõnul seab õiguskomisjoni esimehe Linde kahtluse alla päästeteenistuse seaduse vastuvõtmise, millega muuhulgas taheti määrata päästetöötajatele eripensionid.

„Lang alustas politsei materdamisega,” märkis Seppik. „Nüüd torpedeeris Linde päästeteenistuse seadust.”

Seppiku sõnul on Reformierakond võtnud suuna sisejulgeoleku lammutamisele. „Reformierakondlane Kalev Kukk ütles Riigikogu kõnepuldist otse välja, et politseinikele, päästjatele ja piirivalvuritele pole mingeid eripensione vaja,” lisas Seppik.

Siseminister Kalle Laanet ütles, et just praegu on viimane aeg vaadata tulevikku ja leida lahendus, kuidas tõsta riigi sisejulgeolekut tagavate meeste ja naiste töötahe taas tasemele, mis võimaldab päev-päevalt seista silmitsi ohuga, kuid siiski nautida oma tööd ja olla toeks oma perekonnale.

„Garanteerides väärilise palga, loome töötajale motiveerivama töökeskkonna, kuid tervisele ja elulegi ohtlikku tööd tehes tuleb mõtelda nii enda kui perekonna tulevikule. Praegu ei ole kõrgendatud riskiga eriteenistuste töötajate sotsiaalsed garantiid võrdsed, jättes päästjad ilma kindlusest tuleviku ees,” ütles Laanet.

„Siseministeerium on pakkunud välja lahendused oma valitsemisala töötajate vääriliseks tasustamiseks. Nüüd ootame, et ka meie partnerid mõistaksid vajadust panustada sisejulgeolekusse ja kriitika puhul pakuksid välja omapoolsed lahendused, mis võimaldaksid Eesti elanikel ka kümnekonna aasta pärast end turvaliselt tunda.”

Praeguse seisuga töötab päästealal kokku 190 päästeteenistujat, kellel tekkiks tulenevalt päästeteenistuse seadusest õigus eripensionile. Nende tänane keskmine põhipalk on 10500 krooni.

Tagasiside