Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Ain Seppik nimetas väliskomisjoni aseesimeest Marko Mihkelsoni küündimatuks poliitikuks, kes oma isiklike poliitiliste ambitsioonide nimel ei kohku tagasi ka kõige räigemate valede esitamisest.

„Mihkelson on viimasel ajal tihti viibinud Venemaal ja suhelnud ka Ühtse Venemaa juhtpoliitikutega, kuid kahjuks ei ole see tema teadmistele mingit mõju avaldanud,” ütles Seppik.

Seppiku sõnul ei tee Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv Mihkelson oma pimedas vihas Keskerakonna vastu vahet idanaabri noorteliikumistel „Noor Venemaa” ja „Noor Kaardivägi”

„Ajakirjanduse andmetel piketeerisid Eesti saatkonna juures Moskvas ühenduse „Noor Venemaa” liikmed, kel pole Ühtse Venemaaga mingit pistmist,” selgitas Seppik. „”Noor Venemaa” on pigem Žirinovski vaateid jagav organisatsioon.”

Seppik ütles, et oma avaldustega õhutab Mihkelson rahvustevahelist vaenu ka siin Eestis.

„Mihkelsoni asjatundmatus ning liigne emotsionaalsus on ohuks Eesti välissuhtlusele,” märkis Seppik. „ See seab kahtluse alla Mihkelsoni suutlikkuse täita väliskomisjoni aseesimehe kohuseid.”

Seppik ütles, et Keskerakond ootab Mihkelsonilt valetamise pärast avalikku vabandamist.

Tagasiside