Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp ütles, et keelatud rajatiste kõrvaldamise seaduse eelnõu algatajad võiksid lõpetada mälestusmärkidega pimesikumängu.

„Reformierakonna eestvedamisel tehtud seaduseelnõu on eesmärgilt ebaselge ja juriidiliselt küündimatu,” ütles Sepp. „Peaministripartei püüab korraga meeldida nii eesti- kui ka venekeelsetele valijatele, rääkides ühtedele keelatud mälestusmärkide kõrvaldamisest ja teistele sõjahaudadest.”

Sepp juhtis tähelepanu mitmetele eelnõu ohtudele, milleks võib olla justiitsiministri suva ning inimeste teadmatus: mis, millal ja miks muutub seadusevastaseks. „Ettekirjutuse aluseks võib olla ka justiitsministri arvamus, et miski võib rikkuda, aga ei riku avalikku korda,” selgitas Sepp.

Sepa sõnul ei näe eelnõu ette rakendusakte ning selle seletuskiri ei kirjelda eelnõu mõjusid.

„Seega tegemist on eelnõuga, mida on raske toetada,” ütles Sepp. „Eelnõu algatajad võiksid omavahel eelnõu eesmärgis kokku leppida. Isamaa ja Res Publica Liidu sõnul on selleks Tõnismäe mälestusmärgi kõrvaldamine, kuid reformierakond eitab seda eesmärki. Keskerakonna fraktsiooni nimel soovitan eelnõu algatajatel lõpetada varjupoks. Järgnevate õiguslike katastroofide vältimiseks tuleks nimetatud eelnõu tagasi võtta ja algatada uus eelnõu, mille eesmärk oleks üheselt mõistetav kõigile algatajatele ja ka avalikkusele.”

Tagasiside