Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni nimel täna õiguskantsleri  ettepaneku arutelul kõnega esinenud Evelyn Sepp ütles, et valitsusliidul on lihtsaid lahendusi otsides ja tõsisest tööst  kõrvale hoides tõsine oht populismi langeda.

 „Keskendumine Riigikogu liikmete rollile  on üpris silmakirjalik ja ilmselgelt tegelikku probleemi varjutav,” märkis Sepp. „Kui  ühed koalitsiooni osalised ütlevad, et vaja on parandada seadust kujul, et Riigikogu liikmete osalemine oleks seaduslikul alusel võimalik  ning teised, et nõukogud peaksid mehitatud olema  nn parteiliste ärimeestega, kes ei ole avalikkuse tähelepanu all, kel aga  reeglina on oma isiklikud ärihuvid., siis on ilmselge, et personaalne  võimude lahususe riive muutub veelgi tõsisemaks.”

 Sepp ütles, et seda olukorda nimetatakse üldiselt poliitiliseks korruptsiooniks, ja võib vaid  mõelda,  millised erakonnad selles vaidluses silmakirjalikumalt käituvad.

 Sepa sõnul ei ole lihtsana näivad lahendused tegelikult lihtsad ega ka kiireim tee olukorda parandada. „Liiatigi, enam kui  9 kuu jooksul on jäänud täielikult tähelepanuta möödunud aasta aprillis valminud ülikriitiline riigikontrolli raport riigi rollist omanikukohustuste täitmisel,” märkis ta.

Sepp ütles, et Keskerakond toetab õiguskantsleri ettepanekut asuda seadust muutma. „Samuti toetame me asjasse puutuva valdkonna põhimõttelisemat parandamist, et tasakaalustada võimude lahususest ja personaalsest, võimalikust võimude lahususe riivetest tõusetuvad probleemid,” selgitas Sepp.

Sepp ütles, et tulevikus võiks suurendada Riigikogu rolli riiklike arengukavade väljatöötamises ja ka strateegiliste majandusharude ja ettevõtete, kes täidavad riigile olulist funktsiooni, eesmärkide sõnastamises.

„Siis saab lahendatud ka küsimus sellest, kes ja miks annab nõukogu liikmetele juhtnööre suunata riigile kuuluva ettevõte strateegilist arengut,” märkis ta.

Tagasiside