Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp avaldas pettumust, et komisjon asus taas venitama Riigikogu liikmete äriühingutesse kuulumist keelustava eelnõu menetlemist.

Komisjon otsustas peatada Keskerakonna algatatud eelnõu, mille eesmärk on keelata Riigikogu liikmel oma volituste ajal olla riigi osalusega äriühingu, riigitulundusasutuse või riigi asutatud sihtasutuse nõukogu liige edasise menetlemise. Komisjon põhjendas oma otsust asjaoluga, et nad soovivad ka praeguse õiguskantsleri seisukohta.

„Tegemist on Isamaa ja Res Publica Liidu ja Reformierakonna otsitud põhjusega, kuna komisjonil olid kõik võimalused ka praeguse õiguskantsleri hinnangu saamiseks,“ ütles Sepp.

„Tekib küsimus, miks pole komisjon siiani küsinud õiguskantsleri hinnangut. Koalitsiooni teadlik venitamine näitab selgelt, et Isamaa ja Res Publica Liit ja Reformierakond ei soovi eelnõu edasist menetlemist.“

Keskerakond algatas juba 9. veebruaril 2009. aastal SE 429 Riigikogu liikme staatuse seaduse muutmise, mis pärast esimese lugemise läbimist jäeti aastateks põhiseaduskomisjoni sahtlisse.

Õiguskantsler on leidnud, et kehtivas õiguses sätestatud tingimustel on Riigikogu liikmete kuulumine riigi äriühingute nõukogudesse põhiseadusega vastuolus, rikkudes ametite ühitamatuse ja võimude lahususe põhimõtet.

 

Tagasiside