„Keskerakond rahustab nii Rahvaliitu, Rohelisi kui ka Reformierakonda, sest rahvahääletuse korraldamine Riigikogu jätkamise või mittejätkamise sidumiseks sisuliselt usaldusküsimusega ei ole kindlasti vastuolus Põhiseadusega,“ kommenteeris Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Evelyn Sepp.
 
 „Nimetatud sätted, millele murelikud kolleegid viitavad toovad kohustuslikus korras kaasa Riigikogu laiali mineku põhjusel, et tegu on  pikaajalise ametliku teovõimetusega.  Tegemist ei ole aga kindlasti ammendava põhjuste loeteluga, mis võimaldaks Riigikogul end  ise sisuliselt laiali saata, kui ta on end ammendanud,“ lausus Sepp.
 
 „Samuti reguleerib seadus küsimused, mida ei saa  panna otsustamiseks rahvahääletusele – nendeks  on nii välislepingud, riigikaitse, maksude kui  põhiseaduse enda muutmisega seotud, kuid muus osas on tegemist Riigikogu enda otsusega, millise küsimuse või seaduseelnõu ta rahvahääletusele viib ja seega ka usaldusküsimusega sisuliselt seob,“ selgitas Evelyn Sepp.
 
 „Nii ei ole  põhiseaduse vastane ka  riiklikult olulise küsimusena paluda rahval otsustada, kas ta kinnitab Riigikogu mandaadi  korraliste valimisteni 2011.aasta märtsis või siis möönab vajadust  seda kiiremas korras  uuendada  järgmiseks nelja-aastaseks täisvalitsemisperioodiks,“ lisas ta.
 
 „Keskerakonna arvates oleks see kiireim, odavaim ja ausaim viis pikaajalisema mõjuga uute ja oluliste otsuste tegemiseks, sest need vajavad paratamatult  tugevat enamusvalitsust ja seega ka uut valitsusprogrammi  ning selge  vastutuse võtmist selle  elluviimise eest,“ lausus Sepp.
 
 „Tegelikult  taandubki  tänase poliitilise agoonia pikendamise õigustamine  selge poliitilise  vastutuse vältimisele tehtud või tegemata otsuste   eest ja võimaldaks  venitada  valimiskampaania lihtsalt kuni märtsini 2011,“ lõpetas Sepp.
 
Tagasiside