Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna justiitsminister Rein Langile arupärimise kohtute kaadrinappuse kohta, mis koormab kohtuid tööga üle  ja õõnestab õigusemõistmise autoriteeti.                                                                         
                  
„Kelle huvides õõnestab minister Lang kohtusüsteemi?,“ küsis põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp. „Eesti kohtud on kaadrinappuse tõttu sisulisest  töövõimetud, mis tähendab muuhulgas ka seda, et täitmata on ühe olulise põhiseadusliku võimuharu funktsioonid.“
Justiitsminister peab Keskerakonna fraktsioonile põhjendama vakantsete kohtunike kohtade mittetäitmist.
Sepp tahab minister Langilt selgitust, kas kohtunike kohtade vakantseks jätmise näol on tegemist kulude varjatud kärpimisega kohtusüsteemi arvelt ning kuidas mõjutab kohtunike ülekoormus õigusemõistmise kvaliteeti?
Sepp ütles, et ootab ministrilt selgitusi, mida kavatseb justiitsministeerium ette võtta selleks, et tagada kohtumenetlus mõistliku aja jooksul?
„Kohtunike kaadrinappuse tõttu esineb ka olukordi, kus uute süüasjade istungite algusajad lükatakse mitmete kuude taha,“ märkis Sepp. „Lisaks on pikka aega silma hakanud ka statistika sellest, kui palju mõistavad õigust prokurörid, mis on ületanud igasuguse mõistliku ja põhjendatud piiri.“
 
 
Tagasiside