Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Evelyn Sepp ütles, et Euroopa Liidu Ülemkogu väisav peaminister Andrus Ansip ületas häbiväärselt oma volitusi eilse avaldusega meediale, mille kohaselt on Eesti valmis muutma alles möödunud aastal suurte kompromisside hinnaga jõustunud EL aluslepingut.
„EL Ülemkogu arutas võimalust sätestada  alalised järelevalvemehhanismid eelarvedistsipliini rikkuvate euroala liikmesriikide suhtes ja avada Lissaboni leping uute sätete fikseerimiseks,“ ütles põhiseaduskomisjoni aseesimees Sepp.
Sepp ütles, et arvestades aga alles algavaid protsesse ja muid poliitilisi arenguid EL-s on nimetatud avaldus ilmselgelt valitsusjuhi suust  pädevust ületav, rumal ja enneaegne, kahjustades ühemõtteliselt  Eesti positsioone  võimalike poliitiliste konsultatsioonide käigus tulevikus.
„Nii ei peaks poliitiline lapsemeelsus ja liigne jutukus kohe kindlasti muutuma Eesti välispoliitika  kujundamise järgmiseks lipukirjaks,“ märkis Sepp. „Aluslepingute muutmise  või mittemuutmise otsustab siiski EV parlament ning isegi, kui selline läbirääkimiste protsess käivituks täna, pole kindel, kas selle otsustajaks oleks  ka järgmisel kevadel valitav  uus parlament, liiatigi pole selge, kas selleks üldse on vaja muuta aluslepingut..“
Sepp ütles, et seega on kahetsusväärne, kui ametist lahkuva valitsuse peaminister annab rahvusvahelisel areenil ainuisikulisi lubadusi, mille andmiseks puudub tal nii mandaat kui  pädevus.
Lisainfo:
Evelyn Sepp
Euroopa Liidu Asjade Komisjoni liige
51 06 205
Tagasiside