Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna põllumajandusministrile Helir-Valdor Seedrile arupärimise valeväidetega Aardla maaparandusühistu asjus.

„Põllumajandusminister vastas 20. veebruaril Riigikogu ees arupärimisele PRIA toetusrahade kasutamise kohta Aardla poldri taastamiseks,“ selgitas Keskerakonna fraktsiooni liige Tarmo Tamm, „rahvusringhäälingu saade „Pealtnägija“ tuvastas ministri vastustes otsest valetamist.“

Tamme sõnul antakse nüüd ministrile uus võimalus oma seisukohti avalikkusele selgitada. „Arupärijad küsivad, kuidas on võimalik, et põllumajandusministeerium õigustab PRIA tegevust kui riik on saanud antud juhtumiga ligi 7 miljonit krooni kahju?“

 „Lisaks peab minister selgitama, mis põhjustel andis ta Riigikogule valeinfot nii asjaga seotud isikute allkirjade kui ka projektile eraldatud rahaliste summade suuruse osas,“ lisas Tamm.

1. veebruari telesaade „Pealtnägija“ kirjeldas Tartumaa Aardla poldri läbipaistmatut rahastust ning 7. märtsil eetris olnud “Pealtnägija“ saatelõik tõi välja põllumajandusministri valeväited Riigikogus selleteemalisele arupärimisele vastates. Lisaks nimetas minister telesaadet „Pealtnägija“ tendentslikuks, pahatahtlikuks ja Eesti rahvast mürgitavaks.

 

Tagasiside