Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed edastasid sel nädalal majandus- ja taristuminister Kristen Michalile arupärimise, millega nõutakse vastuseid küsimustele, mis puudutavad riigi lennufirmat Nordic Aviation Group. Arupärijate esindaja Erki Savisaare sõnul on uue lennuettevõtte asutamisest möödas enam kui pool aastat, kuid endiselt puudub selgus, kas uute lennuettevõtete loomisel on tegutsetud arukamalt kui Estonian Airi majandustegevust juhtides.

„Nordic Aviationi kohta on küll meedias pidevalt uudiseid, kuid nende seast midagi positiivset leida on pea võimatu. Hiljutine Riigikontrolli raport tõi välja, et valitsus tegi kahe uue lennuettevõtte asutamise otsused kiirustades, läbipaistmatult ja omamata kindlust, et lennufirmade plaanid on teostatavad. Kummagi äriühingu nõukogu ei ole tänaseni kinnitanud ka ettevõtete äriplaani. Selle valguses süveneb üha enam kahtlus, et Nordic Aviationit tabab kokkuvõttes tema eelkäija saatus,“ rääkis majanduskomisjoni liige Erki Savisaar.

Rahvasaadiku sõnul huvitab keskerakondlasi, millal võiks lennufirma kasumisse jõuda ning millised on NAG 2016. aasta esimese poolaasta majandustulemused võrreldes planeerituga?

Savisaar jätkas: „Nordic Aviationi kasumisse jõudmise kohta on tehtud väga erinevaid avaldusi, kuid meid huvitab majandusministri arvamus. Arvestades, et NAG lendude täituvus on ligikaudu 50 protsenti, siis on kasumlikkust ka raske püüda.“

„Tunnistan ausalt, tänase seisuga on raske näha, millised on Nordic Aviationi eelised võrreldes teiste Tallinnast väljuvate lennufirmadega nagu AirBaltic, Lufthansa või Turkish Airlines. Kas meie riigijuhid on mõelnud, miks üldse peaks lennureisijad Nordic Aviationit eelistama? Ainuüksi asjaolu, et tegemist on riigi lennufirmaga, ei ole kindlasti piisav,“ lõpetas Erki Savisaar.

Lisainfo:
Erki Savisaar
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside