Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu leiab, et töökohtade väljaviimine Tallinnast pole asendustegevus, nagu arvab Andrus Ansip, vaid reaalne vajadus ääremaastumise pidurdamiseks.

Sarapuu sõnas, et endine peaminister Andrus Ansip võib olla riigireformi osas kriitiline, kuid kriitiline võiks olla ka ääremaastumise osas, mis on Eestit aastaid halvanud. “Kui me räägime efektiivsusest, siis kui efektiivne on, et meie maakonnakeskused surevad välja? Meie koolid ja lasteaiad töötavad pooltühjades majades, sest noored on lahkunud Tallinna või üle riigipiiri. Ettevõtjate huvi väiksemates linnades midagi luua või investeerida on nullilähedane ning heas korras korteri müügist väikelinnas saaks heal juhul laenuks vajaliku sissemaksu Tallinna korteri jaoks,” tõi Sarapuu välja probleemid.

Ta sõnas, et riigireform on liialt oluline ja keeruline, et seda asendustegevuseks pidada. “Praegu on valitsuse roll parandada veidigi seda olukorda, mis Reformierakonna juhtimisel ja kaasabil on 18 aastat toimunud. Selleks on viimane aeg,” leidis Sarapuu, kelle sõnul pole reform lihtne ega valutu, kuid vajalik.

Sarapuu lisas, et valitsusel oleks hoopis lihtsam jätta kõik vanaviisi, kuid see poleks Eesti jaoks lahendus. Riigikogulane tuletas ka meelde, et Tallinnas väljaviidavad ametid ei ole oma olemuselt sellised, mis peaksid kindlasti Tallinnas olema tulenevalt oma töö spetsiifikast ning vajadustest.

Tagasiside