Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et oli meeldivalt üllatunud, et Reformierakond lõpetas pärast pikka ööd istungi venitamise. „Tunnustan opositsioonierakonda selle eest, et tehislikele ettepanekutele tõmmati viimaks joon alla,“ sõnas esimees. Ta tõdes, et oleks oodanud siiski konstruktiivsemaid ettepanekuid, sest igas ettepanekus sooviti pensioni korral täiendavat maksuvaba tulu vaid ühe euro võrra tõsta isegi nii, et need oleks jagunud kuude lõikes vaid koos sentidega, mis on igal juhul ebamõistlik.

Sarapuu lisas, et kuigi öö otsa üleval olek oli kurnav, on tal siiralt hea meel, et teine lugemine lõpetati ning koalitsioonil on peatselt võimalus häid eesmärke täide viia. „Haigekassale on võimalik lisaraha juurde anda, majutusettevõtted saavad kergemalt hingata, tõstsime lastetoetust, taastasime matusetoetuse ja saime võimaluse parandada rohkem kui 80% töötajate elujärje parandamiseks tulumaksuvaba miinimumi 500 euroni tõstes,“ rõõmustas Sarapuu.

Fraktsiooni esimees tänas ka kõiki fraktsiooni liikmeid ühtsuse ja tugevuse eest, mida öösel koos üles näidati. „Meie fraktsioon ja kogu koalitsioon oli ühtne ning ma usun, et just seetõttu lõpetati ka teise lugemise takistamine,“ arvas Sarapuu.

Tagasiside