Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelu komisjoni liige Arvo Sarapuu selgitas ööistungi eel peetud kõnes Keskerakonna esitatud muudatusettepanekuid riigieelarvele, mis kindlasti toetavad maaelu ja põllumajandust.

“Riik on lahkunud küladest – suletud on metskonnad, postkontorid, poed, koolid ja bussiliinid,” nentis Sarapuu. “Maarahva eest on vaja seista ning just sellest lähtus Keskerakond muudatusettepanekute esitamisel.”

Sarapuu sõnul soovitakse muuhulgas vähendada erimärgistusega kütuse aktsiisimäära ning taastada omavalitsuste tulubaas. „Põllumehi piinatakse rohkem kui suitsu- ja napsimehi, sest erimärgistatud kütuse aktsiisi tõsteti kohe – keegi ei muretsenud tõstmise sujuvuse pärast, nagu seda tehti tubakaaktsiisi puhul.”

“Tähelepanu väärib ka see, et Eestis on toidukaupade käibemaks enamikest Euroopa Liidu liikmesriikidest kaks korda kõrgem,” lisas Sarapuu. „Valitsuse esitatud eelarve ei ohjelda hinnatõuse.”

“Valitsusparteidel pole tegelikult ühtki argument, miks nad ei saaks maarahva seisukohti toetada, küsimus on lihtsalt prioriteetides ja nende paika panemises,” märkis Sarapuu.

“Eesti probleemid on täna tööpuudus, maaelu hääbumine ja hinnatõus – kahjuks see eelarve sellisel kujul neile probleemidele lahendust ei paku,” lõpetas Sarapuu.

Tagasiside