Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna peaminister Andrus Ansipile arupärimise riigieelarve olukorra kohta.

„Rahandusministeeriumi 29.07 väljastatud pressiteates seisab, et aastaks planeeritud eelarve defitsiit on tegelikkuseks saanud viie kuuga,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni liige Arvo Sarapuu. „Rahandusministeeriumi prognoosi kohaselt aasta teises pooles eelarvedefitsiit ei suurene.“

Sarapuu tahab peaminister Ansipilt teada, kas ta on valmis tagasi astuma, kui  eelarvedefitsiit peaks  siiski kasvama ja ületama 2010 aasta riigieelarve seadusega planeeritu enam kui 100 miljoni krooniga?

Samuti tuleb peaministril vastata järgmistele küsimustele:

1.         Kui suur oli 2010. aastal tulumaksu tagastus ja tulumaksu juurdemaksed?

2.         Nimetage palun ettevõtted, kellelt planeeritakse saada 2010 aastal dividende ja dividendide suurus ettevõtete lõikes. Kui nimetatavad ettevõtted planeerivad võtta käesoleval aastal laene, siis nimetage palun, millised ettevõtted ja millises mahus?

3.         Nimetatus pressiteates kinnitatakse, et selline eelarve defitsiidi saavutamine 5 kuuga oli ,, ootuspärane ,,. Nimetage palun dokument, mis sisaldas sellist ootust.

Tagasiside