Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Riigikogus toimuval olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Maaelu vajab uusi sihte“ arutelul, ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Arvo Sarapuu, et regionaalministri büroo ja põllumajandusministeerium tuleb liita maaelu arengu ministeeriumiks.

Sarapuu tõi näite, et meil on regionaalminister, kel pole ressurssi ning põllumajandusminister, kellel puudub vastutus ääremaade tühjenemise eest. „Põllumajandusministeerium muutmine maaelu arengu ministeeriumiks, kuhu liidetakse regionaalministri büroo, looksid efektiivsema töökorralduse,“ sõnas Sarapuu. “Selle tulemusel kaotatakse portfellita minister ning regionaal-ja põllumajandusministri asemel nimetataks ametisse maaelu arengu minister.”

“Meil pole pääsu ümberkorraldustest, mis lähtuvad maapiirkondade tegelikest, igapäevastest ja elulistest vajadustest,“ lisas Sarapuu.

„Selleks, et täpsustada Riigikogu vastutust peame laiendama Riigikogu maaelukomisjoni rolli ja looma regionaal-ja maaelukomisjoni,“ selgitas Sarapuu muudatusettepanekuid halduskorralduses.

Sarapuu tõi ettekandes välja vajaduse maakondliku arengueelarve loomiseks.

“Maakondlik arengueelarve annab võimaluse vastavalt kohalikule arengukavale investeerida, kas koolimajja, lasteaeda, postkontorisse, kohalikesse teedesse või ühistransporti,” selgitas Sarapuu.

 

Tagasiside