Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Korruptsioonivastase erikomisjoni liige Aivar Riisalu nendib, et Ansipi ja IRLi valitsus on jätnud endast maha hulganisti probleeme nii EAS-is, Estonian Airis kui ka Eesti Energias. Julgeolekuametkondadest aga tuleb juba kolmas väga ränk uudis – lisaks KAPO asepeadirektori Põdra ja Politsei sisekontrolli juhi Meelis Tanielile tuleb välja, et korruptsioon on end sisse seadnud ka Teabeametis.

„Muidugi ei ole julgeolekuvaldkonna korruptsiooni eest vastutav IRL üksinda. Eesti riiki kaitsvate struktuuride aususe ja läbipaistvuse eest vastutas kindlasti ka ekspeaminister Ansip. Andrus Ansip. Tuleb välja, et vastutas väga halvasti,“ rõhutas Riisalu.

„On muidugi naljakas, et IRL näeb suurepäraselt Venemaa ja Euroopa Liidu korruptsiooni, enda vastutusalas aga ei suudetud valitsuses oldud aastate jooksul tuhkagi ära teha. Võib-olla sellepärast püüabki IRL kõigile teistele näpuga näidata, et endal on just korruptsioonijuhtumitega suurimad probleemid,“ lisas Riisalu.

Riigikogulane tuletas meelde, et ka elamislubade müük Venemaale polnud vaid IRLi poliitikute eraäri, vaid asja aeti Eesti riigiasutuste tasemel, kes elamislube väljastasid.

„Kusjuures, oleks siis tegemist ainult üksikjuhtumitega, aga eurotsooni suurima majanduslanguse taustal tuleb tõdeda, et Ansip ja IRL jätsid maha korraliku korralageduse,“ lõpetas Riisalu.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside