Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sel nädalal toimub Riigikogus Keskerakonna algatusel olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu, kuidas tuua Eesti maaelu välja iga päevaga üha süvenevast kriisist.

Neljapäeval, 11. novembril Riigikogus toimuv arutelu „Maaelu vajab uusi sihte“ on järg Maarahva V Kongressile. „Kongress kutsus poliitilisi jõude üles ühinema kongressi otsustega ning tegi volikogule ülesandeks algatada Riigikogus vajalikud eelnõud koostöös nende erakondadega, kes kongressi seisukohti toetavad,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Arvo Sarapuu.

Sarapuu ütles, et siiani on vaid Keskerakond pakkunud selget lahendust maainimeste muredele. „Praegune Riigikogu koosseis ei ole nelja aasta jooksul algatanud maaelu ja põllumajanduse arutelu. Samal ajal on valitsus maksutõusudega põllumeeste olukorda raskendanud,“ märkis Sarapuu. Tema sõnul on praeguse valitsuse ajal toimunud arengud murettekitavad, kuid veel pole hilja maapiirkondade jaluleaitamiseks.

Sarapuu juhtis tähelepanu, et maarahva kongress nõudis maaelu väärtusi toetava riikliku poliitika elluviimist. „Sel nädalal toimuval arutelul juhivad ettekandjad tähelepanu maaelukitsaskohtadele ning pakuvad lahendusi, kuidas hoida maakoole ja taluperesid,“ selgitas Sarapuu. „Pakutakse lahendusi toiduainete kiire hinnatõusu peatamiseks ning põllumeeste konkurentsivõime suurendamisele ja uute turgude avamisele. Tähelepanu alla võetakse ääremaade probleemid ning kuidas tagada bussiliinide, postkontorite ja poodide taastamine ja hoidmine,“ lisas Sarapuu.

Olulise tähtsusega riiklik küsimuse arutelul esinevad ettekannetega Eesti Keskerakonna esimees Edgar Savisaar, Soome Kymenlaakso maakonna Eesti esinduse juht Pekka Linnainen, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja esimees Aavo Mölder ning Eesti Keskerakonna fraktsiooni liige Arvo Sarapuu.
 

Tagasiside