Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna jätkub Riigikogus haldusreformi eelnõu menetlemine, mis möödunud nädalal tõi endaga kaasa opositsioonilise venitustaktika rakendumise ja ööistungid.

Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul jätkavad keskerakondlased ka sel nädalal vaheaegade võtmist, sest vaatamata vahepeal mööda läinud päevadele, ei ole haldusreform võluväel paremaks muutunud.

„Me jätkame vaheaegade võtmist, et juhtida jätkuvat tähelepanu haldusreformi poolikule lahendusele. Me oleme varem sõnanud, et oleme valmis haldusreformi toetama, kui taastatakse omavalitsuste tulubaas kriisieelsele tasemele, suurendatakse nende otsustusõigust ja finantsautonoomiat ning piiritletakse selgesõnaliselt riigi ja omavalitsuste ülesanded. Kahjuks pole meie jaoks põhilistes küsimustes mingisugust positiivset liikumist näha. Haldusreformi tegemisest on räägitud 20 aastat. Seda ajuvabam tundub tänane kava, mis on praktiliselt tühi dokument, mille sisu tuleb alles järgnevate seadustega. Sellist plaani ei saa kergekäeliselt läbi lasta,“ rääkis Simson.

Eelmisel nädalal toimunud istungitel jõuti läbi vaadata esitatud 121 muudatusettepanekust 55. Täiendavate vaheaegade võtmisega on opositsioonil võimalik venitada haldusreformi menetlemine kolmapäeva hilisõhtusse.

„Täna peatub istung lõunast ja me jätkame muudatusettepanekutega juba homme toimuval istungil. On selge, et selline venitamine on äärmuslik meede, mida opositsioon kergekäeliselt ei tee. Kuid olukord, kus valitsus soovib haldusreformi näol lihtsalt linnukest kirja saada, selle asemel, et midagi sisukat ära teha, ei ole meie hinnangul aktsepteeritav. Seni kui me jätkame pooliku kavaga, peab ka opositsioon sellel vastu seisma,“ lõpetas Kadri Simson.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside