Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus tuleb täna teisele lugemise kodakondsusseaduse muutmise seaduseelnõu, mille eesmärk on muuta Eesti kodakondsuse saamise tingimused senisest paindlikumaks.

Kehtiv seadus lubab sarnasel põhimõttel Eesti kodakondsust lastele vaid juhul, kui mõlemad tema vanemad on halli passi omanikud. Seadusmuudatuste jõustumise järel on võimalus saada kodakondsus ka lastel, kelle üks vanematest või esivanematest omab halli passi ja elas Eestis alates 1991. aasta 20. augustist, mil Eesti riik kuulutati taas iseseisvaks.

Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Andrei Korobeiniku sõnul avaldab seadusmuudatus väga positiivset mõju Eesti ühiskonna ühendamisel. „Eestis elab üle 70 tuhande halli passi omaniku ning paljud neist tunnevad end kõrvalejäätuna, justkui riik ei vajaks neid. See ei peaks nii olema,“ ütles Korobeinik, avaldades lootust, et lihtsustatud korras kodakondsuse saamine parandab noorte ühtekuuluvustunnet.

„Kahtlemata astub praegune valitsus selle põhimõttelise otsusega edasiviivaid samme kodakondsuspoliitikas. Mõistagi ei lahenda see hallide passide probleemi täielikult, kuid vähemalt lõpetab nende taastootmise,“ ütles Korobeinik.

Korobeiniku sõnul näitas kolmandal detsembril põhiseaduskomisjonis toimunud hääletus opositsioonipoliitikute meelsust selles küsimuses. „Kui kõik kolm valitsuserakonda olid poolt, et saata see eelnõu suurde saali teisele lugemisele, siis sotsid ja Reformierakonna poliitikud olid selgelt vastu. Usun, et samasugust vastumeelsust näeme ka tänasel hääletusel,“ ütles Korobeinik.

Tagasiside