Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis täna teise lugemise eelnõu, mis seadusena jätab erisoodustuse alt välja ettevõtjate, ettevõtete ja asutuste kulutused, mida tööandja teeb hüvitamaks töötajatele nende tööl käimisega seotud ühistranspordi pileti hind.

„Tegu on olulise muudatusega, mis annab võimaluse tagada ühistranspordiga tööle käijatele soodsamad tingimused,“ ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Helmut Hallemaa.
„Olukorras, kus riik soodustab ühistranspordi eeliskasutamist, on kummaline, et ühistranspordi pileti hinna hüvitamine töötajale, töötegijale tööandja poolt kuulub täna erisoodustuse hulka.“

Hallemaa selgitas, et seaduse muudatusega tehtav erand ei kehti taksoveo kohta.

Hallemaa sõnul muutis käesoleva aasta 1. juulist kehtiv võimalus rakendada avaliku teenindamise lepingu alusel osutatavat tasuta bussivedu olukorra vastuolulisemaks.

“Me oleme teinud tasuta maakondliku ühistranspordi, nüüd üheteistkümnes maakonnas,“ ütles Hallemaa. „Ja siin riik toetab ja doteerib seda, on seda varemalt aastaid teinud arvestatavas või suures osas ning nüüd nendes maakondades teeb täies ehk kogu mahus.“
Hallemaa selgitusel jätkati samas olemuslikult täpselt sama otstarvet täitva teenuse maksustamist erisoodustusmaksuga, kui tööl käiv inimene on sunnitud töökoha ja kodu vahel liikumiseks kasutama kommertsliini tasuta avaliku bussiliini puudumisel.
„See tehtav muudatus toetab teatud mõttes ka kommertsliinide jätkumist ja riigi kogu olemasoleva liinivõrgustiku toimimist,“ ütles Hallemaa.

Riigikogus läbis täna teise lugemise Tulumaksuseaduse täiendamise seadus 648 SE.

Tagasiside