Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna toimunud Riigikogu Rahanduskomisjoni istungil leidsid toetust mitmed  Keskerakonna parandusettepanekud negatiivsele lisaeelarvele.

Rahanduskomisjoni liikme ning Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni sõnul leidsid toetust peamiselt ettepanekud, mida on võimalik katta vanemahüvitise ülempiiri langetamise arvelt.

“Komisjon toetas ettepanekut taastada omavalitsuste tasandusfond, millega kaetakse hariduskulud, koolilõunakulud ja teised kohalikele omavalitsustele pandud kohustused. Taastati õppelaenu intresside kompenseerimine noortele õpetajatele ja teistele avaliku sektori töötajatele. Vähendamata jäi noorte võimalus saada tasuta kõrgharidust – riiklik koolitustellimus ei vähenenud ja toetus doktorantidele ning üliõpilaste õppetoetused säilivad. Sotsiaalvaldkonnast on oluline ka õpilaskodude ja matusetoetuste säilimine,” täpsustas Simson.

Sellega pöörati ringi mitmed valitsuse kärped eelkõige noorte ja teiste vähekindlustaud ühiskonnagruppide arvelt.

Keskerakonna poolt tehtud muudatusettepanekuid toetasid Rohelised, Sotsiaaldemokraadid ning Rahvaliit.

“Eile toimunud valimised näitasid selgelt, et valijad ootavad erakondadelt enam koostööd ning ühist tegutsemist. Ka Riigikogu peab võtma arvesse Eesti kodanike enamuse selget tahet – kolm-neljandikku valijaist ütles neil valimistel üheselt, et neile pelgalt kärpimisest ei piisa,” ütles Simson.

 

Tagasiside