Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna sisse seadusmuudatuse ettepaneku, mille eesmärk on keelustada finantsteenuste väli-, tele- ja raadioreklaam. Riigikogu liikme Marika Tuus-Laulu sõnul on säärane keeld vajalik ning aitaks tulevikus vältida sadu negatiivseid juhtumeid.

„Täna algatatav seaduse muutmise seaduse eelnõu keelustaks igasuguse finantsteenuste väli-, tele- ja raadioreklaami. Liiga palju on juba esinenud juhtumeid, kus kiirlaen on võetud impulsi pealt ning teadmatusest. Tarbijakrediidireklaamiga kaasaminek jätab aga sajad, kui mitte tuhanded inimesed tulevikus väga raskesse olukorda. Üldjuhul näidatakse reklaamis teenust ja selle pakkujat heas valguses, kuid reaalseid negatiivseid tagajärgi ei kajastata. Näidatakse kui hea on uue tolmuimejaga koristada, kuid ei panda sinna kõrvale visuaalset pilti, mis on saanud inimesest ja tema perest siis, kui ta on kolinud kuuse alla elama, kuna kohtutäitur on pannud nende kodu sundmüüki,“ sõnas Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „Uuringud näitavad, et kiirlaenuklientide hulgas on suhteliselt palju noori. Eeskätt noorte puhul on kiirlaenu võtmise põhjuseks sageli emotsiooni ajel tehtud läbikaalumata otsus. Leiame, et tarbijakrediidi teenuseid võiks pakutava seadusmuudatuse kohaselt piiratult reklaamida vaid teenuse pakkuja või vahendaja asukohas ning veebilehtedel. Seni on finantsteenuste reklaami keelustamise peamiseks vastulauseks olnud asjaolu, et see piirab ettevõtlusvabadust. Samas kasiinode ja tubakatoodete reklaami oleme ju keelustanud.“

 

Lisainfo:
Jaan Männik

Jaan.Mannik@riigikogu.ee

 

Tagasiside