Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna suvepäevade järgselt Viljandimaale töökava arutelule kogunenud Riigikogu Keskerakonna fraktsioon arutas muude küsimuste hulgas ka majandus- ja taristuministri Kristen Michali plaani kaasata eraomanikke Eesti Posti. Fraktsioon võttis vastu konsensusliku otsuse seista kindlalt vastu Eesti Posti (Omniva) erastamisele.

“Keskerakond ei lähe kindlasti kaasa riigiettevõtete erastamise kampaaniaga, mida Reformierakond on taaskord ette võtmas,” ütles fraktsiooni juht Kadri Simson, “strateegilise tähtsusega ettevõtted peavad olema riigi omanduses ning meie hinnangul kuulub Eesti Post nende hulka.”

Simson rõhutas, et Eesti Posti erastamisega on oodata kõikide postiteenuste märkimisväärset kallinemist ning nende koondumist vaid suurematesse keskustesse.
“See otsus on Reformierakonna poolt regionaalpoliitiliselt täiesti vale ning toob endaga kaasa järjekordse avalike teenuste vähenemise laine maapiirkondades.”

“Riigiettevõtet on väga lihtne maha müüa, kuid hiljem läheb seesuguse vea heastamine riigile väga kalliks maksma. Me ei saa lubada, et kordub Eesti Raudtee stsenaarium, kus eraomanik polnud sugugi hea peremees ning ettevõtte riigi omandisse tagasi toomine oli väga keeruline protsess,” meenutas Simson.

“Keskerakond kavatseb Reformierakonna erastamiskampaaniale kindlalt vastu seista, sest tegemist on Eestile kahjuliku otsusega,” rõhutas Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

Tagasiside