Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni saadikud kohtusid eile Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoniga, et üheskoos arutleda alampalga tõstmise teemal. Keskfraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on Keskerakonnal ja Ametiühingute Keskliidul ühine eesmärk, milleks on miinimumtasu senisest kiirem tõstmine.

„On selge, et tänasest 390 euro suurusest miinimumpalgast ei jää peale maksude tasumist inimesele suurt midagi kätte. Värske koalitsiooni põhisuund on olnud kaudsete maksude tõstmisel ning sellega viiakse inimese taskust varjatult välja enam kui tulumaksuvaba miinimumi tõstmisega tagasi antakse. Keskerakonna seisukoht on, et riik peab sekkuma alampalga kehtestamise protsessi. Ainult nii suudame tagada, et alampalk lähiaastatel soovitud tasemeni tõuseks,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on läbirääkimised sel aastal erakordselt rasked, sest ootused on kõrged. „Kui inimene käib täiskoormusega tööl ja palka saades ei tule endaga toime, siis siin on vajalik kiirem alampalga tõus,“ rääkis Peterson.

Viimati seisid ametiühingud 452-eurose alampalga eest, nüüd tuleb kohtumisi jätkata. „Lõpptulemus on aga ette ennustamatu. Valitsuse tihedam kaasamine tundub üha parem mõte,“ lisas ta.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside