Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Teisipäeval, 12. veebruaril oli Riigikogus esimesel lugemisel Keskerakonna fraktsiooni otsuse eelnõu, mis tegi valitsusele ettepaneku töötada välja õiguslikud alused maavalitsuste tegevuse ümberkorraldamiseks ning maavanema institutsiooni lõpetamiseks.

Põhiseaduskomisjoni liige Tarmo Tamm rõhutas, et maavanemad on kaotanud oma kunagise funktsiooni ning ei seisa enam maakonna tervikliku arengu, vaid eelkõige oma erakonna hea käekäigu eest. “Kahjuks ei ole maavanemal enam muud kaalu kui oma partei huvide eest seismine, sest nii rahaline ressurss kui ka kogu otsustusõigus on koondunud ministeeriumite pädevusse.”

“Maavanema ametikohta kasutatakse nüüd vaid poliitilise hüppelauana Riigikokku pääsemisel ning minu meelest pole sellist institutsiooni Eesti riigile tarvis,” ütles Tamm, “meie nägemuses tuleks maavalitsuste tegevust asuda ümber korraldada ning koondada otsustusõigus omavalitsusliitude kätte. Seal on inimesed, kes reaalselt linnu ja valdasid igapäevaselt juhivad.”

“Maavalitsuste parteistamise kohta liigub ringi juba ka nali, et Hiiu maavanem on erakonnatu veel vaid seepärast, et Reformierakond ja IRL pole omavahel suutnud kokku leppida, kes peaks ta endale saama,” märkis Keskerakonna fraktsiooni liige Tamm.

15-st ametis olevast maavanemast kuulub 7 maavanemat Reformierakonda ning 7 maavanemat Isamaa ja Res Publica Liitu. 30. jaanuaril Riigikogu infotunnis keskerakondlaste küsimustele vastanud peaminister Andrus Ansip leidis, et ainus parteitu maavanem Riho Rahuoja kuulub hingelt Reformierakonda.

Tagasiside