Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu arutas Keskerakonna algatust tervishoiu parandamiseks

Riigikogus läbis täna esimese lugemise Keskerakonna ja Rahvaliidu algatatud tervishoiu rahastamise seaduseeelnõu, mis näeb ette haiglate kapitalikulude katmist riigi eelarvest.

Eelnõu ettekandja Riigikogu saalis, Keskfraktsiooni liige Marika Tuus ütles, et see eelnõu on olnud nii eelmise valitsuse koalitsioonilepingus kui ka tänases koalitsioonilepingus ning seda on haiglad ja ka patsiendid ammu oodanud.

„Kui me hakkame kapitalikulusid katma riigieelarve muudest vahenditest ning ei võta seda raha ära enam ravirahast, siis jääb rohkem raha üle järjekordade lühendamiseks ja arstiabi kättesaadavuse tõstmiseks ehk paremaks ravimiseks,” märkis Tuus

Tuus ütles, et Keskerakonna meelest tuleb kiiremini astuda konkreetseid samme, et tagada kõigile Eesti elanikele kvaliteetne tervishoid. „Tervishoiuvaldkond on nii oluline, et loodetavasti hakkavad kõik poliitilised jõud üksmeelselt tööle küsimuste rahulikul teel lahendamiseks,” lisas Tuus.

Eelnõu näeb ette haiglate kapitalikulude katmise riigieelarvest, milleks kulub aastatel 2007-2009 vastavalt 170, 180 ja 190 miljonit krooni. Praegu toimub tervishoiuteenuste rahastamine, mis sisaldab ka kulutusi raviasutuste renoveerimisele, vaid haigekassa eelarvest.

Tagasiside