Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna arutab Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni algatatud eelnõu, mille jõustumisel hüvitatakse töötukassa vastuvõtuga seotud transpordi kulutused neile töötutele, kelle kodukohas puudub töötukassa esindus.

„Keskerakonna seaduseelnõu püüab lahendada nende inimeste muret, kes elavad maapiirkondades, kus ei ole Töötukassa esindusi,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson. „Eelnõuga hüvitatakse töötu kulutused transpordile, kui ta läheb vastuvõtule Eesti Töötukassasse. Hüvitisele on õigus töötul, kes elab väljaspool omavalitsust, kus asub töötukassa kohalik osakond.“

Simson märkis, et samal ajal kui ametlik statistika annab teada ametlikult registreeritud töötute arvu vähenemisest, kasvab nende inimeste arv, kes kustutatakse nimekirjadest sanktsioonidega.

„Need on inimesed, kes pole leidnud tööd, aga ei ole enam ka ametlikult töötud. 2010. aasta esimese nelja kuuga on sanktsiooniga kustutatud üle 12 000 inimese,“ selgitas Simson. „Tööturuteenuste ja –toetuste seadus kohustab töötut käima vähemalt kord 30 päeva jooksul Eesti Töötukassas vastuvõtul, vastasel juhul teeb töötukassa otsuse isiku töötuna arveloleku lõpetamise kohta. Vastuvõtul käimine toob aga töötule kaasa kulutusi, mida talle täna ei kompenseerita. Pikaaegsetel töötutel, kelle sissetulekuks on vaid 1000 krooni toimetulekutoetust võib maapiirkonnast vastuvõtule minemine osutuda just piletihinna pärast võimatuks.“

Simsoni sõnul on riigile oluline, et inimesed ei heituks, vaid oleksid ametliku töötu staatusega ja seeläbi säilitaksid töövalmiduse.

 

Tagasiside