Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu saalis tuleb täna esimesele lugemisele Keskerakonna fraktsiooni algatatud seaduseelnõu langetamaks elektrienergia aktsiisi Euroopa Liidu poolt kehtestatud minimaalse määrani, milleks on 1 euro. Eelnõu eesmärk on leevendada 2013. aasta üleminekut täielikult avatud elektrituru süsteemile, mis toob tarbijatele kaasa hinnatõusu.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Lembit Kaljuvee sõnul on ääretult oluline kiirelt leida riigipoolseid võimalusi kodukulude, sealhulgas elektrihinna kasvu leevendamiseks.

„Poliitikud saavad mõjutada elektri hinda peamiselt just maksude ja aktsiiside abil,” selgitas Kaljuvee, „elektrienergia aktsiis ületab Eestis praegu neli korda EL-is sätestatud miinimumi, seega on meil seaduslik võimalus seda vähendada. Käibemaksu alandamine on järgmine võimalus, mida riik võiks kasutada, et 2013. aastal eesseisev tariifide tõus ei oleks nii järsk.”

„Koalitsioonisaadikud peavad mõistma, et elektri hinnatõus annab kõigi esmatarbekaupade ning teenuste hindadele uue tõuke. Selline löök inimeste rahakotile saab olema väga ränk ning Riigikogu peab asuma tegutsema, et seda leevendada,“ lõpetas Kaljuvee.

Tagasiside