Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus võeti täna vastu seadus, millega muudetakse 2018. aasta riigieelarvet. Muudatustega täpsustatakse ministeeriumite ja teiste asutuste jooksva aasta kulusid.

Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Kersti Sarapuu sõnul on tavapärane, et igal sügisel täpsustatakse riigieelarvet ning vaadatakse üle, millisesse valdkonda on vaja tänavusel aastal veel vahendeid suunata. „Iga ministeerium on esitanud oma valitsemisala puudutavaid ettepanekuid ning ühtekokku on eelarves 53 muudatust, mis ei too kaasa riigieelarve tulude ja kulude muutmise, vaid nende ümbersuunamise,“ sõnas Kersti Sarapuu. „Näiteks panustatakse täiendavalt 17 miljonit eurot teede ehituseks.“

Riigikogu keskfraktsiooni esimehe sõnul on eraldatakse seejuures raha ka kirikutele, mis annab võimaluse lõpetada pikaajaline omandivaidluse küsimus seoses pühakodadega. „Kirikutele raha eraldamine riigieelarvest on kahtlemata positiivne, sest see aitab lõpetada näiteks pikaajalised omandivaidlused Niguliste kirikuhoone ja Petseri kloostri hoonete teemal. Rõhutan, et raha ei eraldata omandireformi reservfondist,“ sõnas Kersti Sarapuu, kes avaldas tunnustust valitsuse tegevusele.

Muudatusettepanekute kohaselt eraldati Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikule 1,15 miljonit ja Eesti Evangeelse Luterliku Kirikule 6,75 miljonit eurot, sõja ja okupatsiooni käigus tehtud ülekohtu heastamiseks.

Tagasiside