Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps esines täna tervitussõnadega Eesti Vabaerakonna üldkogul. Lisaks tavapärastele õnnesoovidele ja tervitustele rääkis Reps oma kõnes vabaerakondlastele, kuivõrd tähtis on asjaolu, et täna koos opositsioonis olevad erakonnad tihedat koostööd teeksid.

“Meie erakondade koostöö opositsioonis on olnud üsna tihe ning konstruktiivne. Samas tuleb tunnistada, et ühisosa võiks olla veelgi suurem. Ei ole saladus, et Vabaerakond otsis üsna pikka aega täpset sõnastust enda maailmavaate defineerimiseks ning lõpuks peatuti paremtsentristliku vaate juures. Leian, et tsentriparteid peaksid otsima aktiivsemalt võimalusi koostöö tegemiseks, sest potentsiaali selleks on,“ rääkis Vabaerakonna üldkogul kõnelenud Mailis Reps.

Repsi sõnul ootavad Vabaerakonna valijad neilt poliitikasse uuenduste toomist ning senisest suuremat kogukondadega arvestamist. Peagi kahe aastaseks saav partei peab endalt täna küsima, kas nad on jätkuvalt uuenduste toojad või on langetud mugavustsooni.

„Vabaerakond tõi Eesti poliitareenile astudes värskust ning nii tuleb minna ka edasi. Esimene samm sellel teel on sisemiste vastuolude ületamine. Mina loodan, et meie erakondade vaheline koostöö lähiaastatel ainult süveneb ning suve lõpul ees ootavatel presidendivalimistel sammume juba ühte jalga,“ lõpetas Mailis Reps.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside