Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna algatas Riigikogu Keskerakonna fraktsioon eelnõu, mis tagab tasuta koolitoidu gümnaasiumidele ja tasuta toitlustuse koolieelsetele lasteasutustele.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps ütles, et Eestis elab ligi veerand lapsi absoluutses vaesuses ja meil esineb juhtumeid, kus õpilased koolitundides näljast kokku kukuvad. „Kõrge tööpuuduse olukorras on hädavajalik laiendada tasuta koolitoit ka gümnaasiumi õpilastele ning tagada tasuta toitlustus koolieelsetele lasteasutustele,” märkis Reps.

„Viimastel aastate tõusnud tööpuudus ning keeruline majandusolukord on sundinud vanemaid oma lapsi lasteasutustest ära võtma,” sõnas Reps. „Keskerakonna hinnangul on oluline tagada toidukulu katmine vähemalt kahel koolieelsel aastal, et nende kooliks ettevalmistus ei kannataks vanemate majanduslike võimaluste puudumise tõttu,” lisas Reps. Vastavalt kehtivale koolieelsete lasteasutuste seadusele katab lapse toidukulu lasteasutuses vanem.

Keskerakond soovib eelnõuga tagada tasuta koolilõuna maksumuses 1 euro esimesest kuni kaheteistkümnenda klassini. „Oluline on tagada vähemalt üks soe toidukord päevas kõigile lastele. Teiseks teeb toiduainete kiire hinnatõus kooli toitlustajatele väga raskeks pakkuda toitvat ning tervislikku sooja lõunat praeguse riigi poolt eraldatava toetusega,” selgitas Reps.

Tagasiside