Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees ja Euroopa Parlamendi valimiste kandidaat Mailis Reps rõhutab, et Ukraina kriis näitab kogu Euroopale, kuidas suurimaks julgeolekuriskiks on vaesus ning ühiskonna ebastabiilsus. Repsi hinnangul peab ka eurodebattides keskenduma sellele, kuidas ühiskonda rohkem siduda ning suurendada sotsiaalset turvalisust.

„Ukraina kriis on selgeks näiteks, kuidas suur varanduslik kihistumine ja inimeste vähene kaasamine viib ühiskonna lõhestumiseni,” rääkis Reps, „inimesed peavad tundma, et riik hoolib nende heaolust ja poliitikud pingutavad selle nimel, et suurendada sotsiaalset turvalisust ning aidata neid, kellel pole elus nii hästi läinud.”

Repsi sõnul on just Euroopa Parlamendi valimiste eel õige aeg tuua debattidesse inimeste kaasamise ja poliitikast võõrandumise vähendamise teemad. „Me ei tohi lubada tekkida olukorral, kus üks või teine grupp ühiskonnas tunneb end kõrvale jäetuna või tähtsusetuna. Inimesi tuleb poliitikasse rohkem kaasata.”

„Meie suurimaks julgeolekuriskiks on vaesus, mis lõhestab ühiskonda, mistõttu tuleb Eestis intensiivsemalt tööd teha selle nimel, et suurendada sotsiaalset turvalisust. Selles valdkonnas on ka uutel Euroopa Parlamendi saadikutel täita oluline roll,” lisas Mailis Reps.
 

Tagasiside