Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps rõhutab, et Keskerakond ei toeta menetluses olevat põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmist, sest see halvendaks oluliselt õpetajate olukorda.

„Minister Aaviksoo eelnõu muudab õpetajate töölepingu 35-tunniseks nädala kohta, mille sees on nii tunni andmine, lisatöö koolis, vabariiklikud üritused ja ka klassijuhataja tasud. Kui siiani sai näiteks Tallinna õpetaja lisaks palga alammäärale üle 90-eurose klassijuhataja tasu, siis nüüd on kõik lisatasud arvestatud õpetajate palga- ja tööaja sisse,“ rääkis Reps eelnõu puudustest. „Lisaks hakkavad õpetaja reaalsed kohustused sõltuma õpetaja ja direktori läbirääkimistest ja atestatsioonijärgud (õpetaja-metoodik, vanemõpetaja, õpetaja, nooremõpetaja) kaovad. Õpetajate esindajate ja ka minu arvates paneb uus eelnõu õpetajad ebakindlasse ja tänasega võrreldes veelgi halvemasse olukorda.“

Reps rõhutas, et teise probleemkohana tsementeerib eelnõu põhikoolide ja gümnaasiumide lahutamise, maagümnaasiumite sulgemise ning riigigümnaasiumite eelisarendamise. „Me oleme väga mures, et kui maalt kaob haridus, siis kaob järk-järgult ka kõik muu.“

„Kolmanda põhiprobleemina näen seda, et hariduslike erivajadustega lastele pakutavad tugiteenused, nagu näiteks logopeed, eripedagoog, psühholoog ja sotsiaalpedagoog, on endiselt konkreetse rahastuseta, kus riik ei taha tunnistada oma kohustust ja enamikele kohalikele omavalitsustele käib see üle jõu. Kannatajaks on kahjuks kõige nõrgemad õpilased, kes ilma lisatoeta haridust ei saa omandada,“ lisas Reps.

Riigikogus on täna esimesel lugemisel Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu 340 SE.
 

Tagasiside