Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu täiskogu tänasel istungil tuleb esimesele lugemisele Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud eelnõu, mis tagaks tasuta koolisöögi ka keskharidust omandavatele õpilastele. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul aitavad eelnõus pakutavad muudatused kaasa viimastel päevadel taas teravalt kerkinud vaesuses elavate inimeste murede lahendamisele.

„Eestis elab vaesuses ligi 63 000 last, kellest 45 000 elavad absoluutses vaesuses. Kuna vaesus mõjutab väga paljude laste igapäevast toimetulekut, siis on äärmiselt oluline tagada igale koolilapsele vähemalt üks soe toidukord päevas. Õnneks on ka uus valitsuskoalitsioon jõudnud arusaamisele, et taoline muudatus on vajalik,“ sõnas endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Reps lisas: „Lisaks vajab muutmist ka koolilõunaks eraldatava summa suurus. Tänane 0,78 euro suurune toetus on selgelt ajale jalgu jäänud ning meie ettepanek on see summa viia ühe euroni. Tänase summa eest on pea võimatu valmistada tervislikku ja toitvat koolisööki. “

„Üks samasisuline eelnõu on juba 2011. aastast kultuurikomisjoni sahtlis. Loodame, et antud eelnõu ei taba eelkäija saatus ja sellega siiski hakatakse ka reaalsuses tegelema. Probleemi maha vaikimine ei tähenda, et see ära kaoks,“ lõpetas Mailis Reps.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside