Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps märkis lasteaia kulusid kommenteerides, et lapsevanemale on kohatasust märkimisväärselt suurem lasteaia toidukulu. Tema sõnul on probleem ka madalas lapsetoetuses, mis ei kata isegi lasteaia kohatasu.

„Kuna üha enam kasvavad lasteaias kulutused toidule, siis on Keskerakonna fraktsioon korduvalt teinud ettepaneku, et tagada lasteaia toidukulu katmine 1,5 euro ulatuses,“ ütles Reps. Tema sõnul on keeruline majandusolukord ja kasvavad toiduhinnad sundinud vanemaid lapsi lasteasutustest ära võtma.

Reps hinnangul on lapsevanemad väga teadlikud, et kohatasu on just see, mille lasteaiad otseselt suunavad õppevahendite ja mänguasjade soetamiseks.

„Kuigi 2012. aasta riigieelarve maht kasvas 8%, ei toetanud IRLi ja Reformierakonna saadikud lasteaia toidukulude hüvitamist ega programmi igale lapsele lasteaia koht taastamist,“ sõnas Reps.

Reps lisas, et tähelepanuta ei tohi jätta laste eest hoolitsevaid ja õpetavaid lasteaia õpetajaid. „Tagada tuleb lasteaia õpetajate palgad sarnaselt kooliõpetajatega alammäärade tasemel riiklikult kõigile vaatamata elu- ja töökohast. Ei ole normaalne olukord, kus kõrgharidusega lasteaia õpetajad saavad paljudes Eestimaa lasteaedades lausa miinimumpalka.“

Repsi hinnangul tuleb kiiresti tõsta lapsetoetusi. „19 eurose lapsetoetusega ei saa last isegi lasteaeda panna. Selline riigipoolne toetus on lastevanematele lausa solvav,“ lausus Reps.

Tagasiside