Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni algatatud riiklikult tähtsa küsimuse “Põhikooli ja gümnaasiumi lahutamine“ arutelul rõhutas kultuurikomisjoni aseesimees Mailis Reps, et haridusreform on mõistetav juhul, kui see tõsiselt suurendab hariduse kvaliteeti.

Repsi sõnul peaks reformi eesmärk olema hariduskvaliteedi tõus. „Küsimuseks on see, kas suurenevad gümnaasiumis õppimise võimalused,“ ütles Reps. „Kas tagatakse parem ettevalmistus, kas hariduse kättesaadavus paraneb või suurendab reform sotsiaalset kihistumist ja väheneb hariduse kättesaadavust. Kas valikuvabadused suurenevad ja kas muutus on tegelikult õppijakeskne?“

Repsi sõnul pole tänase reformi arutelud andnud kindlustunnet, et põhikooli ja gümnaasiumi lahutamisega muutuks midagi põhimõttelist õpetajate ettevalmistuses, täiendkoolituses, metoodilises või ainealases nõustamises paremaks.

„Ei ole näinud ka ühtegi analüüsi, mis näitaks, et õppekeskkonda plaanitakse muuta,“ märkis Reps. “Haridusminister Tõnis Lukase koolireform on tehtud kiirustades ja lõpuni analüüsimata.“

Repsi sõnul tuleks Keskerakonna ettepanekul arvestada omavalitsuste ja koolide erisust ning jätta koolidele erinevaid võimalusi õppetöö korraldamiseks.

„Teiseks ei peaks olema muutuste aluseks laste arv, meie ettepanek on nn akrediteerimissüsteem ehk haridus- ja teadusministeerium otsustab koolide tuleviku üle, arvestades kvaliteeti, mitte kvantiteeti,“ märkis Reps.

Lisainfo:

Mailis Reps
Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees
Keskerakonna fraktsioon
502 0849
[email protected]

 

Tagasiside