Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Mailis Repsi hinnangul on kahetsusväärne, et haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas viib pärast ebaõnnestunud koolireformi viimases hädas teema rahvusprobleemidele, nagu tema erakonnale omane.

Repsi sõnul peaks Lukas süüdistuste asemel analüüsima, miks tema kavandatud koolireformile olid vastu nii koolijuhid, lapsevanemad, omavalitsused kui ka parlamendierakonnad.

„Koolireformile esitati taas ligi kolmsada parandusettepanekut, mis näitab, et Lukase reform kandis vaid erakonna eesmärke ning ei vastanud rahva vajadustele ega ootustele,“ märkis Reps.

Keskerakonna peamine seisukoht on kogu aeg olnud, et gümnaasiumi ja põhikooli lahutamine peab olema vabatahtlik. „Oleme seisnud traditsioonilise ja tugeva Eesti kooli jätkusuutlikkuse eest ning koolide sunniviisilise sulgemise vastu. Oleme kahel korral esitanud koolireformi eelnõule sadakond muudatusettepanekut, algatasime sel teemal Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimus arutelu,“ märkis Reps. „Kõik need sammud viisid selleni, et Lukas pidi koolide sulgemisest loobuma.“

Tagasiside