Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Haridus- ja teadusministeeriumi täna avaldatud arvutuskäik lubab keskmisele Eesti õpetajale 976 euro suurust brutopalka. Ministri arvutuskäigu kohaselt tegutseb Eestis vaid 10 578 täisametikohaga õpetajat. Eesti Hariduse Infosüsteemi andmetel on Eestis aga 14 203 õpetajat. Asendades ministeeriumi arvutuskäigu õpetajate arvu tegeliku seisuga, oleks arvutuskäik järgmine: riigieelarve eraldis 166 miljonit eurot / 14 203 õpetajat / 12 kuuga / 1,34 ehk tööandja maksudega = 727 eurot kuus.

„Keskmine arvutatud brutopalk pole seega mitte 976 eurot vaid ligi 250 eurot väiksem. Aaviksoo on jätnud oma arvutuses palgata ligi neli tuhat igapäevaselt klassi ees tunde andvat õpetajat. 727 euro suurune palk jääb märkimisväärselt alla ka kehtestatud 800-eurosele palga alammäärale,“ sõnas endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Reps lisas: „Minister Aaviksoo unustas ka mainida, et õpetaja palk on seotud õpilaste arvuga klassis. Täiskohaga palka saab õpetaja vaid siis kui gümnaasiumiklassis on keskmiselt 28 õpilast ning alates esimesest septembrist 32 õpilast. Tänane gümnaasiumiõpetaja, kes seisab 21 õpilasega klassi ees, töötab Aaviksoo skeemi kohaselt vaid kolmveerand koormusega.“

Vaatamata Aaviksoo palgatõusu lubadusele vähendatakse omavalitsustele, kellel on gümnaasium, 2014. aastal õpetajate tööjõukulu fondi olulisel määral.
 

Tagasiside