Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna regionaalminister Siim-Valmar Kiislerile arupärimise usalduseta Nõva vallavolikogu liikme kohta.

„2009 aasta kohalike omavalitsuste valimistel sai Nõva vallas Reformierakonna nimekirjas kandideerinud Pille Lääne 0 häält,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni liige Vladimir Velman. „Täna on ta selle saavutatud valimistulemusega täieõiguslik Nõva vallavolikogu liige.“

Velman ütles, et rahvaesindaja volikogus on oluliseks sillaks kohaliku kogukonna probleemide ja täitevvõimu vahel.

Keskerakonna fraktsioonil on regionaalministrile järgmised küsimused:

  1. Kuidas iseloomustate olukorda, kus kohaliku rahva esindajaks on inimene, kellel ei ole ühegi valija toetust?
  1. Mida olete teinud, et tulevikus sellist õiguslikult ja eetiliselt segast olukorda ei tekiks?
  1. Kui antud isik loobuks eetilistel kaalutlustel volikogu kohast, kes sel juhul antud koha täidaks? Kas võimalik asendusliige väljendaks adekvaatselt valijate tahet?
  1. Reformierakonna valimisnimekirja esindab Nõva volikogus kodanik, kellel puudub täielikult rahva usaldus. Kuidas antud juhtum mõjutab kohaliku kogukonna õiglustunnet ning millist mõju see võib avaldada kodanikuühiskonna arengule ja usaldusväärsusele?
  1. Kodanikele ikka soovitatakse, et võtke oma esindajaga kohalikus esinduskogus otse ühendust või siis valitu võtaks oma valijatega ühendust. Kellega peab suhtlema saadik, kellel on 0 häält?
Tagasiside