Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Priit Toobali sõnul esitas Reformierakond täna Riigikogu põhiseaduskomisjonile muudatusettepanekud, millega muudetakse Tallinna Sadama korruptsioonijuhtumi uurimine praktiliselt võimatuks. Nimelt soovivad reformierakondlased lisada uurimiskomisjoni töövaldkonda terve rea riigiasutusi ja ühe kohaliku omavalitsuse. Seni nägi uurimiskomisjon ette konkreetsel Tallinna Sadama juhtumi uurimist.

„On selge, et komisjonile ette antud aja jooksul ei ole võimalik kõiki riigiettevõtteid ja kohalikke omavalitsusi uurida ja tulemusteni jõuda. Nimelt on komisjoni tegevus planeeritud tuleva aasta esimese maini, mille järel tema volitused lõppevad. Tegemist on ilmselgelt Reformierakonna taktikaga, et loodavat uurimiskomisjoni niipea ei moodustataks ja komisjon ei saaks oma töös keskenduda Tallinna Sadama juhtumile. Reformierakonna samm muudaks algatajate ettepaneku ja uurimiskomisjoni töö farsiks,“ sõnas Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal.

Saadiku sõnul oli algatajate seisukoht komisjoni luues selge – Tallinna Sadama juhtumit tuleb põhjalikumalt uurida ja selle baasilt saab teha ettepanekuid ka teiste riigiettevõtete töö korrastamiseks ning nõukogu ja ka poliitilise vastutuse küsimustes.

Toobal jätkas: „Täna reformierakondlaste poolt esitatud muudatusettepanekud jätavad mulle veel tugevama mulje, et Reformierakonnal on midagi Tallinna Sadama juhtumi uurimises karta. Miks muidu tegelevad nad nii aktiivselt komisjoni moodustamise ja töö takistamisega?“

Lisainfo:
Priit Toobal
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside