Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas tervitab majandus- ja taristuministri Urve Palo valmisolekut hakata riigi toel rajama munitsipaalüürikortereid. Ratas rõhutab, et asjaga tuleb kiiresti tegeleda, sest soodsate elamispindade järele on väga suur vajadus.

„Meil on väga hea meel, et valitsus on üle võtmas Tallinna poliitikat üürikodude rajamisel. Riigipoolne valmisolek asuda selles valdkonnas tööle, on igati tervitatav,” ütles Ratas. „Vajadust üürimajade järele on nentinud ka IRLi kuuluv Eesti Omanike Keskliidu peasekretär. Seega loodan, et antud programmile on olemas vähemalt kolme parlamendierakonna toetus.”

Ratas tõi välja, et ka ehitusettevõtjate hinnangul peaks Eesti asuma muu Euroopa eeskujul aktiivselt üürikodusid rajama. „Meie põhjanaabrid soomlased on selles valdkonnas väga aktiivselt tegutsenud ning nendega on kindlasti võimalik kogemusi vahetada.”

„Riiklik ehitusprogramm üürikodude rajamiseks ei tähenda mitte ainult soodsamaid elamisvõimalusi noortele peredele, vaid sellega ergutatakse oluliselt ka majandust ning luuakse juurde töökohti,” lisas Ratas. „Jätkuvalt kõrge tööpuuduse ning inimeste väljarände leevendamiseks tuleb programmiga esimesel võimalusel alustada.“
 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]

Keskfraktsiooni pressinõunik

 

Tagasiside