Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esines täna Mustamäe Kultuurikeskuses Kaja toimunud Tallinna elamumajanduskonverentsil. Euroopa rohelise pealinna algatajana käsitles ta oma ettekandes Tallinna kandideerimist roheliseks pealinnaks ning tõi välja varasemate tiitlivõitjate positiivseid kogemusi.

“Mul on väga hea meel, et 2006. aastal Tallinnas alguse saanud rohelise pealinna idee on kiiresti levinud üle kogu Euroopa. Tiitlile on kandideerinud lausa 75 linna 27-st erinevast riigist. Võitjate seas on nii rahvarohkeid metropole kui ka väiksemaid linnu kõigist Euroopa piirkondadest. Kusjuures 2016. aastal kannab tiitlit Sloveenia pealinn Ljubljana, mis tõestas, et konkursil suudavad edukad olla ka 1990-ndatel iseseisvunud väikeriigid,“ lausus Ratas.

„Tallinna linn on teatavasti seadnud eesmärgiks võita Euroopa rohelise pealinna tiitli 2018. aastaks. Meie selgeks eeliseks on võimalus õppida seniste võitjate edulugudest. Näiteks mereääre avamisel ja rohealade laiendamisel annab meile väärt eeskuju esimene Euroopa roheline pealinn Stockholm. Hispaania linn Vitoria-Gasteiz pakub aga oma elanikele võimalust kasvatada väikestes aedades oma tarbeks tervislikke köögivilju,“ tõi Jüri Ratas näiteid varasemate võitjate kohta.

„Kergliiklusteede ja rattalaenutuste arendamise osas on edukaim tänavune Euroopa roheline pealinn Kopenhaagen. Linnaelanikud sooritavad üle 40% igapäevastest sõitudest kooli või tööle jalgrattaga ning eesmärgiks on jõuda 50%-ni 2015. aastaks. Saksa suurlinn Hamburg on teerajajaks korterelamute energiasäästlikuks muutmise ja taastuvate energiaallikate kasutuselevõtu osas. Ühtlasi on märkimisväärne, et 99% Hamburgi inimestest elab vähem kui 300 meetri kaugusel ühistranspordipeatusest,“ lõpetas Ratas.
 

Tagasiside