Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas lausus, et ootab täna parlamendis toimuvalt olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Töövõimereformist ja puuetega inimeste olukorrast“ arutelult sisulisi ettekandeid, millele peavad järgnema ka reaalsed sammud töövõimereformi täiustamiseks.

„On üheselt selge, et puudega inimesed ja nende esindusorganisatsioonid soovivad erivajadustega inimeste suuremat kaasamist tööturule. Põhiküsimus on jätkuvalt, et puudub kindlus, kas töövõimereform tänasel kujul annab soovitud tulemusi. Edukas reform eeldab terviklikke lahendusi nii inimestele abivahendite võimaldamise, töökohtade ligipääsetavuse kui ka tööandjate motiveerimise osas. Kõik vajalikud sammud tuleb täna veelkord läbi arutada ja reaalselt ellu viia,“ rõhutas Jüri Ratas.

„Kavandatava töövõimereformi puhul on ülioluline sisuliselt kaasata kõiki asjassepuutuvaid organisatsioone ja nende esindajaid. Ükski demokraatlik riik ei tohi kunagi teha 100 000 inimest puudutavaid muudatusi kiirkorras ja jõumeetodil. Töövõimereform saab olla edukas ainult siis, kui seda toetavad inimesed, kellele see on suunatud,“ lisas ta.

„Mul on väga hea meel, et Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas siiski tänasele arutelule kaasata ka pöördumise esitanud organisatsioonide esindaja – Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu juhatuse liikme Tiia Sihveri. Loomulikult on kahetsusväärne, et esialgse otsuse ümbervaatamiseks oli vaja opositsioonisaadikute ja meedia survet,“ lõpetas Jüri Ratas.
 

Tagasiside