Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ütles Tallinnas toimunud 11. Euroopa Noorteparlamendi Eesti sessioonil, et tänaste poliitikute järelkasv tunneb huvi ja mõtleb aktiivselt selle üle, kuidas toimub kommunikatsioon ja töötab tulevikuühiskond Euroopa Liidus.

„Euroopa Liidus kehtiva nelja vabaduse komponendi – kapitali, tööjõu, teenuste ja kaupade vaba liikumisega on kommunikatsiooni ja transpordi küsimused eriti aktuaalseks saanud,“ märkis Ratas. „Rahvaste vaheline suhtlemine, eriti aga ametialased kontaktid, erialaliitude, teadusasutuste, samuti noorteorganisatsioonide koostöö on muutunud igati loomulikuks ja süsteemipäraseks tegevuseks.

Ratas ütles, et noored on kõikides demokraatlikes riikides alati suur liikumapanev jõud. „Seepärast on ka sessioonil välja töötatud ja peaassambleel kaitstavatel resolutsioonidel, mis saadetakse edasi otsustajatele, täita oma kindel roll,“ märkis Ratas.

Ratas lisas, et pärast neli päeva kestnud Euroopa Noorteparlamendi sessiooni võib ümber lükata teatud ringkondades levinud eksiarvamused või müüdid, nagu kardaksid noored esineda ja otsustada, nagu nendest ei oleneks ühiskonnas midagi, neid ei lastaks arvestatavatele juhtpositsioonidele ning nende arvamusi nagunii ei võetaks kuulda ega reaalelus ei arvestataks.

Noorteparlamendi sessiooni arutluse peateemaks oli seekord kommunikatsioon ja transport.

Tagasiside