Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas märkis Keskerakonna Põlvamaa piirkonna liikmetega kohtumisel, et koolireform on haldusreformi osa ning neid tuleks menetleda tervikuna ja üheaegselt.

Ratase hinnangul annab gümnaasiumide sunniviisiline likvideerimine ränga hoobi Eesti maaelule ning raskendab oluliselt hariduse kättesaadavust.

Ratas rõhutas, et kuigi eelnõu koostamine kestab juba pikemat aega, on selle paljud sätted, eriti põhikooli ja gümnaasiumide lahutamine, pälvinud paljude kohalike omavalitsusüksuste, koolijuhtide ja lastevanemate kriitika ning vastuseisu.

Ratas tõi näite Kanepi Gümnaasiumist, kus hetkel on 60 õpilast, kes ei soovi oma kodukoha gümnaasiumi kaotada. Ka Värska Gümnaasiumi õpetajad ja lastevanemad on vastu gümnaasiumi kaotamisele, sest siis tuleb õpilastel asuda õppima Võru või Põlva kooli, mis asub 35 km kaugusel kodust. Veelgi hullem, kui noored peavad koolitee pooleli jätma,“ märkis Ratas. Siis tekivad noortekambad, kes vähese hariduse ja tegevusetuse tõttu astuvad kergesti kuritegevuse teele.”

Need näited annavad Ratase sõnul tunnistust vastuseisust gümnaasiumide likvideerimisele Põlvamaal, mis peaks olema eeskujuks ka teiste piirkondade koolide säilitamise taotlustele üle kogu Eesti.

Tagasiside