Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Priit Toobali sõnul peaks Eesti piiril toimuv olema tõsiseks äratuskellaks vabariigi valitsusele, kes ei ole kontrolljoone väljaehitamist senini tõsiselt võtnud. Pidevad ebaseaduslikud piiriületused ning ennekõike Eston Kohveri röövimine näitavad meie piiri tegelikku „tugevust“.

„Eston Kohveri juhtumit ei taheta siduda meie piiri seisukorraga, kuid on selge, et just see juhtum tõi meie piiri nõrkuse tõeliselt päevavalgele. Võssa kasvanud valveta lõigud, alad kus piirivalvurid peavad oma vahenditega piiri korrastama ja selge alamehitatus – need on vaid mõned paljudest meediasse jõudnud probleemidest. On arusaamatu, miks pole piiri väljaehitamiseks tänaseni eraldatud piisavalt vahendeid. Tänane valitsus on olukorra parandamiseks korraldanud vaid piiriäärse PR-retke ning kelkinud eriüksuse loomisega, milleks tegelikult raha veel eraldatud pole ,“ sõnas Riigikogu liige Priit Toobal.

Täna Riigikogus piiri julgeoleku teemalisele arupärimisele vastamas käinud siseminister Hanno Pevkuri sõnul on suurem osa meie piirist ilusti puhastatud ja selgelt tähistatud ning probleeme väga ei esine. Toobali hinnangul ei saa antud väitega nõustuda.

„Siseminister Hanno Pevkuri väide, et mõnes lõigus on meie piir siiski päris korralik, ei tekita erilist kindlustunnet. Reaalsus on see, et olukord Eesti piirivalves ja piiril on kehv ning põhjust ei pea kaugelt otsima. 2010. aastast alates, kui sai loodud ühinenud Politsei- ja Piirivalveamet, on piirivalvurid pidanud tegelema ennekõike politsei ülesannetega. Siseminister sõnas täna, et töö piiri probleemide lahendamiseks on käimas. Jääb loota, et tegemist pole üksnes valimiseelse jutuga,“ lõpetas Toobal.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside