Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal on seisukohal, et Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) esimees Ardo Ojasalu ja aseesimees Kaarel Tarand tuleb komisjonist tagasi kutsuda, sest nad ei suuda komisjoni tööd erapooletult juhtida.

“Juba pikemat aega ei püüagi enam ERJK juhid varjata oma vaenulikkust Keskerakonna vastu,” ütles Toobal. “Erapooletusest, võrdse kohtlemise printsiibist ning heast haldustavast ei saa ammugi rääkida.”

“Kuna komisjoni juhtide üleolevast käitumisest on näha, et nad ei suuda oma subjektiivsust talitseda, siis on ainuvõimalik lahendus nende komisjonist tagasi kutsumine. Seega teen ettepaneku Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale Ardo Ojasalu tagasi kutsumiseks ning Õiguskantslerile ettepaneku Kaarel Tarandi tagasi kutsumiseks. Jään nendepoolset vastust ootama,” rõhutas Priit Toobal.

“Mul on väga kahju, et komisjoni juhtide ebaprofessionaalsuse tõttu on ERJK töö muutunud poliitiliseks lahinguväljaks. Sellest pole kellelegi kasu,” lisas Keskerakonna peasekretär.

Tagasiside