Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon ei toetanud täna Sotsiaaldemokraatliku erakonna algatatud eelnõu, millega muudeti Euroopa Komisjoni liikme kandidaadi esitamise korda selliselt, et enne esindaja määramist peaks kandidaat osalema Riigikogu ees arutelul. Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Priit Toobali sõnul on antud ettepanek vaid demokraatia mängimine ning reaalse muudatuse tagaks see, kui parlamendile antaks ka voliniku kandidaadi nimetamise õigus.

„Euroopa Komisjoni liige on riigi üks kõrgemaid esindajaid Euroopa Liidu juhtimises ning Keskerakond peab igati asjakohaseks tuua arutelu Eesti esindaja määramise üle valitsuse laua tagant Riigikokku. Kuid arutelust üksi on vähe, parlamendile tuleb anda õigus kandidaat ka nimetada,“ sõnas Toobal.

Keskerakonna peasekretäri sõnul käis taolise idee esimesena välja just Keskerakond ning seejärel toetasid antud mõtet ka sotsid, esitades oma nn demokraatiapaketis ühe eelnõuna voliniku kandidaadi määramise õiguse andmise parlamendile.

„Aga nagu näha, läks sotsidega nagu alati. Kohe kui said valitsusse, olid nad nõus Reformierakonna pakutuga ning muutsid oma eelnõu nii, et sisu kadus ära. Enam polnud vaja kandidaadi määramise õigust, parlamendile on jäetud vaid vaatamise, kuulamise ja küsimise võimalus. Kuid otsustamine on sotse endid tsiteerides ikka „läbipaistmatu tagatoapoliitika ja salakokkulepete tegijate“ kätte jäetud,“ lausus Toobal.

„Tuletan meelde viimase kandidaadi, Andrus Ansipi, nn kuulamist, mis oli puhas ühe mehe kiidu-etendus. Sellist tühja tööd me küll ei vaja. Sotsid võiksid mõneski küsimuses Reformierakonnale järeleandmatud olla. Rohkem selgroogu,“ lõpetas Priit Toobal.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside